Dnešné mladé ženy pri úprave svojho zovňajšku čoraz častejšie preferujú „natural  look“.  Žiadny výrazný make- up, skôr jemné a decentné líčenie.  Hŕbu dekoratívnej kozmetiky, možno aj v trende minimalizmu, určite výrazne redukujú aj mnohé z vás a ponechávajú si len naozaj dobré a kvalitné kúsky. Popri spoľahlivom make-upe a dlhotrvajúcom rúži patrí do „povinnej výbavy“ aj  maskara. Ak sa vám tá vaša práve míňa a vy sa rozhodujete po akej siahnuť čítajte ďalej a dozviete sa aká je tá najlepšia.

Na trhu je veľké množstvo maskár, ktoré nás v obchodoch či katalógoch ohurujú peknými obalmi a presviedčajú nás o tom, že práve tá jediná je top a zmení náš  fádny pohľad.   Ako sa vyznať v tejto širokej ponuke a vybrať si tú, ktorá sa pre nás najviac hodí?

Pred výberom vhodnej maskary je dôležité ujasniť si, čo chcete svojim riasam dodať. Zdajú sa vám krátke, riedke alebo zle vytvarované?  Nevadí.  Každý jeden nedostatok sa dá hravo napraviť.

Long – lenght maskary pre dlhšie riasy

Ak chcete riasy opticky predĺžiť siahnite po maskare s prívlastkom long. Takéto maskary za pomoci špeciálnych mikrovlákien riasy nenápadne „nadstavia“ a tým sa zdajú dlhšie.  Ak siahnete po maskarách s označením XXL môžete docieliť aj extrémny objem, treba však dať pozor aby to nepôsobilo neprirodzene.

Volume maskary pre hustejšie riasy

Volume maskary sú vhodné pre ženy, ktoré majú pocit, že ich riasy sú málo husté. Riasy sú po nanesení takejto maskary obalené, preto pôsobia že sú hustejšie a tmavšie.

Curl maskary pre lepšie vytvarované riasy

Hlboký a zmyselný pohľad očarí každého muža. Veď nejedna žena túži klipkať na svojho drahého spod pekne vytočených mihalníc. Čo však ale s tým, keď sú naše mihalnice nepekne rovné? Kúpte si maskaru označenú prívlastkom curl. Práve takéto maskary majú väčšinou špeciálne zahnutú kefku, s ktorou je nanášanie ešte pohodlnejšie a lepšie. Ak pred tým použijete aj tvarujúce klieštiky na mihalnice pohľad bude dokonalý.

Waterproof maskary , ktoré sa len tak ľahko nerozmažú

Vyzerať dobre počas horúcich dní, pri športovaní, na dovolenke pri mori alebo v bazéne vám zabezpečí vodeodolná  maskara.  Riasy síce nebudú extra dlhšie, hustejšie alebo poriadne vytvarované, nebudete však chodiť rozmazaná.  Problém však môže nastať pri odličovaní. Na odličovanie  vodeodolných  maskár budete potrebovať špeciálne odličovacie produkty, ktoré farbu z rias dokonale odstránia.

Sensitive maskary, aj citlivé oči môžu byť pekné oči

Mnohé ženy, ktoré majú problémy s citlivými očami, ktoré zle reagujú na slnko, vietor alebo prach radšej maskary vôbec nepoužívajú. Boja sa, že by ich oči slzili ešte viac a ešte častejšie. Ak si však kúpia špirálu určenú pre citlivé oči so špeciálne jemným zložením, báť sa nemusia. Takéto špirály môžu používať aj ženy, ktoré nosia okuliare alebo šošovky a s obyčajnými špirálami sa necítia komfortne.

Ako sa správne nalíčiť aby špirála vydržala?

Pred nanášaním špirály odporúčame  použiť tvarujúce klieštiky, ktoré sa dajú pomerne lacno zohnať v každej lepšej drogérií.  Používanie týchto klieštikov síce možno na prvý pohľad nevyzerá ľahko, no po niekoľkých pokusoch vám to už určite pôjde od ruky.  Po vytvarovaní naneste prvú vrstvu maskary. Maskaru nanášajte po celej dĺžke rias, pozornosť venujte rovnako vrchnej aj spodnej časti.  Pre lepšie držanie maskary odporúčame medzi prvou a druhou  vrstvou poprášiť riasy púdrom. Farba sa zafixuje a dlhšie vydrží. Na záver si vatovým tampónom poutierajte okolie očí, aby tam nezostali žiadne zbytočné stopy po maskare.